O nas

Wodna Służba Ratownicza

na rynku ratownictwa wodnego w Polsce funkcjonuje od połowy 2015 r, na podstawie zgody wydanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ponadto wpisana jest w rejestr jednostek współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne. Wspólnie z innymi podmiotami ratowniczymi i służbami, na zasadzie współpracy, realizuje szeroko zakrojoną profilaktykę bezpiecznego zachowania nad wodą. W sytuacjach zaistnienia niebezpieczeństwa, korzystając z zasobów profesjonalnego sprzętu oraz grupy wykwalifikowanych ratowników niesie pomoc 24h/dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku prowadząc dyżury ratownicze.

Nasi Ratownicy

tworzą grupę osób z wieloletnim doświadczeniem w zakresie ratownictwa wodnego. Posiadacze licznych uprawnień i kwalifikacji dodatkowych przydatnych w ratownictwie wodnym; uczestnicy szkoleń i kursów doskonalących w zakresie bezpieczeństwa; pasjonaci i profesjonaliści w każdym calu. W połączeniu ze sprzętem najwyższej klasy gwarantujemy najwyższą jakość i skuteczność naszych usług i działań.

Sonar holowany

jest sprzętem najwyższej jakości, najlepszej światowej klasy. Na terenie naszego kraju takich urządzeń jest raptem kilka sztuk.

Kolejnym elementem dopełniającym wyposażenie Grupy Sonarowej WGSR, jest Mobilne Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego i Poszukiwań podwodnych, którego zakup był możliwy dzięki dotacji z NFOŚiGW. Pojazd posiada wydzielony moduł dowodzenia z dwoma miejscami dla operatorów; przedział do przewozu sprzętu; liczne urządzenia do prowadzenia łączności oraz maszt oświetleniowy z szerokokątną kamerą oraz hak umożliwiający transport łodzi. Dzięki niemu możemy udać się w każdy zakątek Polski z niezbędnym sprzętem. Nasze działania jesteśmy w stanie prowadzić niezależnie od warunków pogodowych, czy pory dnia.

Jak Działamy

Wodna Grupa Szybkiego Reagowania prowadzi całodobowe dyżury ratownicze w systemie numeru alarmowego nad wodą 601 100 100. Nasza siedziba mieści się we Wrocławiu i tu skupiamy swoją działalność, ale dzięki usprzętowieniu i licznej grupie ratowników jesteśmy w stanie pomóc i udać się w każde miejsce w kraju. Realizujemy działania z zakresu Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych z dnia 18 sierpnia 2011 r.


Jeśli uważasz

że nasza pomoc na miejscu zdarzenia okazałaby się przydatna – zadzwoń na nasz numer alarmowy (+48) 786 239 155. Przygotuj szczegółowe informacje na temat zaistniałego wypadku:
-data i godzina zdarzenia,
-szczegółowe miejsce zdarzenia,
-informacje nt. osoby/osób uczestniczących w wypadku,
-informacje kontaktowe do koordynującego na miejscu akcją poszukiwawczą/ratowniczą (z ramienia Policji, PSP),
Przeanalizujemy informację i postaramy się pomóc w najdogodniejszy sposób.

W sytuacji działań ratowniczych i poszukiwawczych nasze czynności mają charakter wolontaryjny. W przypadku konieczności użycia naszego sprzętu i aktywności ratowników w celach innych niż akcje ratownicze/poszukiwawcze, możemy podjąć współpracę komercyjną po wcześniejszym omówieniu szczegółów.